Czym zajmuje się implantologia stomatologiczna?

Współczesna medycyna rozwija się błyskawicznie. Także stomatologia wciąż udoskonala technologię i metody leczenia patologii zębów. Implantologia stomatologiczna to stosunkowo młoda dziedzina, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Zajmuje się wypełnianiem braków w uzębieniu. Ta działka stomatologii nie należy do najłatwiejszych i wymaga specjalnych umiejętności. Odbudową zębów zajmuje się wykwalifikowany dentysta.

Szczecin to miasto, w którym możemy znaleźć gabinety zajmujące się uzupełnianiem braków zębów [lista gabinetów z dentysta-stomatolog.com]. Ideą leczenia implantologicznego jest rekonstrukcja zęba bazująca na specjalnie wykonanym implancie zębowym. Element ten ma za zadanie zastąpić uszkodzony przez różne czynniki korzeń zębowy. Implanty są stabilnie mocowane w kości, dzięki czemu mogą stanowić podstawę do odbudowy zęba. Na implancie osadza się zwykle koronę, dzięki czemu odzyskujemy cały ząb. Może on posłużyć także jako filar dla mostu lub nawet protezy. Zanim jednak całkowicie odbudujemy ząb, musimy odczekać pewien czas, tak aby implant mógł zrosnąć się z kością. Trwa to zwykle kilka tygodni. Przez ten czas pacjent może nosić tymczasową koronę.

Implantologia stomatologiczna jest wykorzystywana najczęściej w leczeniu rozległych ubytków spowodowanych próchnicą, uszkodzeń zębów na skutek urazu lub chorób przyzębia. Zanim rozpoczniemy leczenie, profesjonalną ocenę naszych zębów powinien przeprowadzić doświadczony chirurg stomatolog. Szczecin posiada wiele dobrych gabinetów dentystycznych. Konieczne będzie wykonanie badania obrazowego. Zwykle zlecany jest rentgen lub tomografia komputerowa. Pozwala to na dokładne zaplanowanie etapów leczenia. Jak widać, implantologia stomatologiczna to dość skomplikowana dziedzina medycyny. Jednak efekty pracy lekarzy są zachwycające. Dynamiczny rozwój pozwala na zastosowanie coraz lepszych i bardziej komfortowych dla pacjentów metod leczenia. Wiedza i doświadczenie stomatologów są tutaj na wagę złota. Dzięki implantom, pacjenci mogą znowu uśmiechać się od ucha do ucha. Utrata nawet jednego zęba to poważna kontuzja, o czym często nie zdajemy sobie sprawy. Zaburza nie tylko estetykę, ale wpływa także na mowę, jedzenie, picie, sprzyja próchnicy i źle działa na ustawienie pozostałych zębów. Leczenie implantologiczne bez wątpienia poprawia jakość życia pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *