Ortodoncja – im szybciej, tym lepiej

Ortodoncja jest dziedziną stomatologi zajmującą się wykrywaniem i leczeniem wszelkich wad powstałych w jamie ustnej, takich jak wady zgryzu czy zakrzywienia zębów. Metod na leczenie jest oczywiście wiele, najczęściej jednak stosuje się aparaty na zęby – są ich różne rodzaje: od stałych, które dentysta musi podczas zabiegu zamontować na zębach aż po proste, wyjmowane w razie potrzeby aparaty.

Wad w jamie ustnej może pojawić się wiele, szczególnie u dzieci. Reagować wtedy trzeba jak najszybciej, od razu, kiedy mamy jakiekolwiek podejrzenie należy udać się do ortodonty, gdyż im bardziej zmiana zacznie następować w jamie ustnej, tym później trudnej będzie ją naprawić. Tak się dzieje na przykład z krzywymi zębami, wiele osób nie zwraca na to uwagi, dopiero jak wada ta jest bardzo głęboka i wręcz oszpeca twarz, decydują się takie osoby na wizytę u ortodonty i noszenie aparatu na zęby, kiedy można było to zrobić dużo wcześniej.

Dobra terapia prowadzona przez ortodontę wpływa na właściwe odległości zębów od siebie, nienarastanie ich na siebie, odpowiedni kierunek ich położenia ale także, co jest bardzo ważne, na proporcje twarzy. Niewiele osób sobie zdaje sprawę, że właśnie nieleczone zakrzywienia zębów powodują zmiany w szczęce, co może być później powodem zmiany wyglądu twarzy i zmienianie się w negatywny sposób jej konturów. Wizyta u ortodonty czy u stomatologa na prawdę nie jest bolesna, a im szybciej się na to zdecydujemy choćby z minimalną wadą, tym w przyszłości będzie nam w życiu po prostu łatwiej.

Jeśli mamy dylemat, gdzie się wybrać, jeśli mamy podejrzenie jakiejkolwiek wady, to wystarczy nam zwykły stomatolog. Lublin na przykład jest takim miastem, gdzie wybór jest ogromny, taki stomatolog początkowo postara się zdiagnozować problem, niekiedy nawet pomoże nam całkowicie, a w razie koniecznej bardziej profesjonalnej pomocy skieruje nas do ortodonty. Jednak bardzo często się zdarza, że nasz problem może rozwiązać nawet zwykły dentysta. Lublin ma wiele gabinetów stomatologicznych [tu: http://dentysta-stomatolog.com/lublin,1.html] o wysokiej renomie i na najlepszym poziomie, dentyści są wykwalifikowani i często nawet o tym nie wiemy, ale są zarówno dentystami jak i ortodontami, łącząc te dwie jakże podobne profesje. Czasem nawet problem może być tak mały, że potrzebny nam będzie tylko dentysta i to on powinien być naszym pierwszy wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *