Walka z rozstępami w bydgoskim gabinecie piękna

Rozstępy to niewątpliwie jeden z najbardziej szpecących defektów, które powstają na skórze. Mogą się one przydarzyć zarówno kobietom, jak i mężczyznom bez względu na wiek oraz rodzaju skóry. Najczęściej przyczyną ich powstawania jest nadmierne i zbyt szybkie rozciąganie skóry będące efektem zbyt szybkiego chudnięcia bądź też przybierania na wadze. Niestety rozstępy nie jest łatwo usunąć ze skóry, dlatego o wiele łatwej jest im zapobiegać niż je później leczyć. W jaki sposób powstają rozstępy i czym są spowodowane?

Otóż, te nieładne defekty na skórze powstają w wyniku pękania włókien kolagenowych: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolagen, które normalnie zawarte są w skórze i utrzymują ją w dobrej kondycji i elastyczności. Niestety ich przerwanie jest nieodwracalne i dlatego lepiej odwiedzić salon kosmetyczny w Bydgoszczy, w którym poddamy się profesjonalnym zabiegom ujędrniajaco-nawilżającym. Zadbana i miękka oraz właściwie nawilżona skóra, nawet narażona na rozciąganie jest na tyle elastyczna, że bardzo szybko przystosowuje się do nowych rozmiarów. Wystarczy odrobina systematyczności w pielęgnacji, aby rozstępy się nie pojawiały. Dość często występują również u kobiet w ciąży, kiedy dochodzi do ekspresowego wręcz rozciągania skóry w ciągu zaledwie 2-3 miesięcy. Szacuje się, że ponad 90% przyszłych mam cierpi na tę przypadłość. Poza tym w okresie ciąży i połogu ciało kobiety wytwarza duże ilości hormonu o nazwie kortyzon, który powoduje rozpadanie się włókien kolagenowych. Właśnie dlatego w tym czasie należy szczególnie dbać o kondycję skóry i właściwy poziom jej nawilżenia.

Bardzo dobrym pomysłem są zabiegi, które wykonuje kosmetyczka Bydgoszcz posiada kilka salonów urody cieszących się ogromną popularnością: https://swiaturody.com/bydgoszcz,kosmetyczka,9.html. A to ze względu na różnorodną ofertę, wysokiej jakości produkty i miłą atmosferę. Dodatkowo warto wykonywać ćwiczenia rozciągające, które podobnie jak dobre kremy i emulsje mają świetny wpływ na skórę. Nie można też zapominać o innej bardzo ważnej przyczynie powstawania rozstępów jaką są predyspozycje genetyczne. Prawdopodobnie jeśli mama ma rozstępy córka również ich nie uniknie. Nic nie jest jednak przesądzone. Odpowiednio zbilansowana dieta, dużo ruchu, minimum dwa litry wody mineralnej dziennie oraz właściwa pielęgnacja skóry z pewnością przyniosą efekty w postaci mniejszych rozstępów lub w najlepszym wypadku całkowitego ich braku. Skóra jest nam dana jedna na całe życie. Bez względu na okoliczności trzeba o nią dbać i pielęgnować tak, aby pozostała w dobrej kondycji przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *