Zadbaj o siebie wiosną i latem

Sezon wiosenny i letni to czas, kiedy cała natura budzi się do życia. Chcąc dodać sobie energii do działania i poprawić swoje samopoczucie warto wybrać się na profesjonalny zabieg kosmetyczny. W nadciągające słoneczne dni, skóra twarzy i ciała jest narażona  na działanie promieni UV. Ostre światło wydobywa wszystkie niedoskonałości naszych cer. Na jakie zabiegi warto zdecydować się w marcu i kwietniu?

Jeśli liczysz na widoczny i trwały efekt zapomnij o stosowanych w domu maseczkach i peelingach własnej roboty. Nawet jeśli zaraz po ich użyciu rzeczywiście, twoja skóra będzie gładsza i bardziej odżywiona, to już po kilku dniach wróci do poprzedniego stanu. Trwające kilka miesięcy pozytywne efekty dadzą tylko zabiegi, których wykonaniem zajmie się wyszkolona kosmetyczka z Krakowa, Warszawy, a może Bydgoszczy? Nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz, w każdym mieście znajdziesz sprawdzony i polecany salon kosmetyczny. Może warto w końcu skorzystać z jego usług?

Po zimie naskórek na twarzy i ciele dość często cierpi na nadmierne wysuszenie i łuszczenie, jest poszarzały i bez życia. Z nadejściem wiosny rośnie popularność intensywnych zabiegów złuszczających, jak mikrodermabrazja diamentowa, korundowa lub coraz częściej spotykana oksybrazja. Ze względu na użycie specjalnej aparatury, kierującej strumień mikrokryształków pod wysokim ciśnieniem bezpośrednio na naskórek, zabieg ten daje efekty dużo głębsze i trwalsze niż jakikolwiek inny peeling mechaniczny. Ze względu na dużą intensywność nie poleca się mikrodermabrazji osobom o wrażliwych naczyniach włosowatych, cierpiących na choroby zakaźne skóry i o aktywnym trądziku.

Dla osób o wrażliwej i delikatnej cerze na całe szczęście istnieją inne rodzaje peelingów: enzymatyczny, kwasowy i z użyciem fal ultrafioletowych. Są to zabiegi niemal bezbolesne, gdzie działanie złuszczające opiera się na aktywnym działaniu substancji chemicznych bądź fal o wysokiej częstotliwości. Jak po każdym zabiegu, także i po tych należy szczególnie dbać o nawilżenie skóry i jej ochronę przed promieniami UV.

Po każdym zabiegu kosmetycznym można dodatkowo poddać się bogatej pielęgnacji, polegającej na nałożeniu olejków, maseczek, czy jakichkolwiek innych preparatów zawierających substancje aktywne. Po serii kilku, czy kilkunastu wizyt w salonie kosmetycznym nasza skóra zdecydowanie będzie gotowa na powitanie wiosny.

4 thoughts on “Zadbaj o siebie wiosną i latem

  1. Ja była bardzo zadowolona z efektów mikrodermabrazji korundowej, ale teraz zamierzam wypróbować oksybrazję, podobno to jeszcze lepszy zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *