Zapalenie dziąseł – to problem, którego nie wolno lekceważyć

Każdy z nas wie doskonale, że powinno się odwiedzać gabinet dentystyczny przynajmniej raz na pół roku. Taka kontrola umożliwia szybką reakcję, jeśli doszło do powstania zmian próchniczych w obrębie zębów. Niestety wiele osób zaniedbuje ten obowiązek i do gabinetu stomatologicznego udaje się, gdy ząb zaczyna boleć albo bardzo wyraźne są objawy bolesnego zapalenia dziąseł.

Zapalenie dziąseł to problem, który występuje dość często. Pierwsze objawy zapalenia dziąseł są bardzo często przez pacjentów po prostu lekceważone. Chodzi o zaczerwienie dziąseł albo nawet drobne krwawienie w trakcie czyszczenia zębów. Najczęściej pacjenci po prostu ignorują objawy tego typu lub zakupują pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej, które mają łagodzić objawy paradontozy. Tego typu preparaty można kupić bez problemu w wielu sklepach i w każdej aptece. Od razu warto zaznaczyć, że stosowanie tego typu preparatów, chociaż pozwala na poradzenie sobie z problematycznymi dolegliwościami, to jednak nie rozwiązuje wcale problemu. Rzecz w tym, że objawy zapalenia dziąseł są wprawdzie łagodzone, jednak przyczyna schorzenia nie jest leczona. Efekt jest taki, że choroba może rozwijać się dalej, jeśli nie udamy się do gabinetu stomatologicznego na wizytę kontrolną. Dalszy rozwój zapalenia dziąseł prowadzi do niszczenia tkanek przyzębia, z czasem dochodzi także do zaniku dziąseł, kości, oraz do bardzo problematycznego rozchwiania zębów. W końcowym etapie zapalenia dziąseł może dojść nawet do ich utraty.

Chyba jest już dla każdego oczywiste, że lekceważenie zapalenia dziąseł to zdecydowanie zły pomysł. Zaczerwienie dziąseł albo krwawienie z nich w trakcie szczotkowania to znak, że niezbędna jest wizyta w dobrym gabinecie stomatologicznym. Jak znaleźć dobrego dentystę w swoim mieście? W dobie Internetu to proste! Frazy takie jak: "polecany dentysta Gdańsk" czy też "dobry stomatolog Gdańsk" lub inne podobne zestawienie słów pozwolą na szybkie i bezproblemowe znalezienie godnych uwagi ofert w Internecie. Pamiętajmy, że wbrew pozorom zapalenie dziąseł to poważny problem, który wymaga interwencji specjalisty. Jeśli zależy nam na dobrej kondycji dziąseł, zdecydowanie powinno się regularnie usuwać kamień i osad nazębny. To podstawowa metoda profilaktyki, jeśli chodzi o zapalenie dziąseł. Zresztą na więcej informacji na ten temat można liczyć podczas wizyty u swojego stomatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *